Częste pytania o ortodoncje

Ortodoncja jest o wiele popularniejszą metodą leczenia, niż miało to miejsce jeszcze 5-10 lattemu. Koszty tych procedur stopniowo się zmniejszyły, a wzrost zarobków i podmiotów
ortodontycznych przyczynił się do zwielokrotnienia dostępności do tychże usług. Wiele osób
na wstępie do leczenia ortodontycznego zadaje sobie pytania odnośnie przygotowań do
terapii, kosztów, czasu trwania oraz koniecznych metodach nadzoru stomatologicznego.
Poniżej zostaną przedstawione odpowiedzi na najczęstsze pytania odnośnie leczenia
stomatologicznego.

Czy leczenie ortodontyczne ma jakikolwiek sens poza względami estetycznymi?

Oczywiście, że tak. Olbrzymim problemem dla dużej grupy osób z krzywym zgryzem są
liczne zaburzenia w obrębie twarzoczaszki, aparatu mowy i trudności z połykaniem.
Skrzywienie zgryzu na wczesnym etapie rozwojowym będzie w toku rozwoju utrwalać
kolejne patologie, które wynikać będą z nieprawidłowego kształtowania się reszty
składowych jamy ustnej i twarzy. Oprócz tego, leczenie ortodontyczne ułatwia znacząco
higienę jamy ustnej i udowodniono, że sprowadza się do zmniejszenia zaawansowania
próchnicy.

Czy trzeba koniecznie usuwać zęby?

Nie zawsze jest to konieczne. Dobry ortodonta przy posiadaniu odpowiednich umiejętności
jest w stanie wprowadzić w łuk zębodołowy nawet nadliczbowe zęby, bez konieczności ich
usuwania. Niemniej jednak czasami może być to rozważane. Nie trzeba jednak się martwić
ubytkami. W toku leczenia prawidłowo ustawione zęby uzupełnią całkowicie ubytek w
obrębie łuku zębowego.

Ile trwa leczenie ortodontyczne?

Jest to ruchoma zmienna. Dużo zależy od warunków leczenia, wieku, liczby łuków oraz
konieczności wykonania dodatkowych zabiegów, jak choćby ekstrakcji zębów, operacji
szczękowo-twarzowych. Niemniej jednak niepowikłane leczenie obu łuków zębowych
powinno się zamknąć w okresie do 36 miesięcy.

Pytań jest bardzo wiele. Warto szukać na nie odpowiedzi i zapoznać się z korzyściami
wynikającymi z leczenia ortodontycznego. Jest ono coraz tańsze i coraz szerzej dostępne dla wszystkich. Artykuł powstał w oparciu o wiedzę fachowców z gabinetu DamDent

+ posts

Marek Wielgo jest doświadczonym specjalistą od nieruchomości z ponad 15-letnim stażem w branży. Jego pasją jest pomaganie klientom w realizacji ich marzeń o idealnym domu lub lokalu mieszkalnym. Marek jest ekspertem w zakresie nieruchomości mieszkaniowych oraz komercyjnych i zawsze stara się zapewnić swoim klientom najwyższą jakość usług.

Jego podejście opiera się na indywidualnym podejściu do każdego klienta, co pozwala mu dokładnie zrozumieć ich potrzeby i oczekiwania. Marek jest znany z tego, że zawsze jest gotów słuchać swoich klientów i odpowiadać na każde pytanie. Jego profesjonalne podejście, wiedza i doświadczenie pozwala mu na skuteczne doradztwo i pomoc w podejmowaniu decyzji związanych z nieruchomościami.

Marek Wielgo to także osoba z bardzo dobrą znajomością rynku nieruchomości. Jego wiedza o lokalnych rynkach i trendach w branży pozwala mu na skuteczne negocjacje cen i warunków transakcji. Ponadto, Marek jest zawsze dobrze poinformowany o wszelkich zmianach w przepisach dotyczących nieruchomości, dzięki czemu może w pełni chronić interesy swoich klientów.

Marek Wielgo to nie tylko specjalista od nieruchomości, ale także człowiek z wysokimi standardami etycznymi i wartościami. Jego uczciwość, lojalność i zaangażowanie w realizację potrzeb klientów zawsze przyciągają nowych klientów i budują długotrwałe relacje z obecnymi klientami.

Marek Wielgo

Marek Wielgo jest doświadczonym specjalistą od nieruchomości z ponad 15-letnim stażem w branży. Jego pasją jest pomaganie klientom w realizacji ich marzeń o idealnym domu lub lokalu mieszkalnym. Marek jest ekspertem w zakresie nieruchomości mieszkaniowych oraz komercyjnych i zawsze stara się zapewnić swoim klientom najwyższą jakość usług. Jego podejście opiera się na indywidualnym podejściu do każdego klienta, co pozwala mu dokładnie zrozumieć ich potrzeby i oczekiwania. Marek jest znany z tego, że zawsze jest gotów słuchać swoich klientów i odpowiadać na każde pytanie. Jego profesjonalne podejście, wiedza i doświadczenie pozwala mu na skuteczne doradztwo i pomoc w podejmowaniu decyzji związanych z nieruchomościami. Marek Wielgo to także osoba z bardzo dobrą znajomością rynku nieruchomości. Jego wiedza o lokalnych rynkach i trendach w branży pozwala mu na skuteczne negocjacje cen i warunków transakcji. Ponadto, Marek jest zawsze dobrze poinformowany o wszelkich zmianach w przepisach dotyczących nieruchomości, dzięki czemu może w pełni chronić interesy swoich klientów. Marek Wielgo to nie tylko specjalista od nieruchomości, ale także człowiek z wysokimi standardami etycznymi i wartościami. Jego uczciwość, lojalność i zaangażowanie w realizację potrzeb klientów zawsze przyciągają nowych klientów i budują długotrwałe relacje z obecnymi klientami.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *