Każdy z nas posiada prawo do odszkodowania

Każdy człowiek posiada prawo do ubiegania się o odszkodowanie

W zgodzie z prawem panującym w Polsce a dodatkowo różnego typu przepisami Unii Europejskiej, absolutnie każdy, kto jest ofiarą, czy też został w pewien sposób poszkodowany lub czuje się poszkodowany, niezwłocznie przysługuje prawo do ubiegania się o odszkodowanie na absolutnie każdym polu i zakresie relacji, czynności i wydarzeń, jakie są następstwami danej szkody. Sprawa odszkodowań w szczególności po wypadkowych jest dość złożona, bo z jednej strony jest sprawą wynikającą z kwestii ubezpieczenia, jednakże z drugiej kwestią poczucia krzywdy w postaci uszczerbku na zdrowiu. Niewątpliwie tego typu odszkodowanie przysługuje każdemu, kto został pokrzywdzony. Przypuśćmy, iż kierowca samochodu potrącił pieszego, który nie miał ubezpieczenia i calusieńką winę za ten przykry incydent z udziałem pieszego ponosi bez wątpienia kierujący pojazdem. W takiej okoliczności odszkodowanie powypadkowe przysługuje pieszemu, który ucierpiał w wypadku i z pewnością będzie to odszkodowanie jednorazowe w zależności skali procentowej uszczerbku na zdrowiu oraz stałe jako renta która przyznawana jest do końca życia płacona bezpośrednio poszkodowanemu z tytułu trwałego inwalidztwa które zostało spowodowane uszkodzeniem ciała na wskutek wypadku z udziałem samochodu. Natomiast inna też bardzo nietypowa sytuacja, w momencie gdy dochodzi do wypadku 2 pojazdów i osoba poszkodowana nie ma ubezpieczenia, a zatem ubezpieczenia samochodu a oprócz tego ubezpieczenia zdrowotnego. Równie w tej okoliczności mimo braku ważnego ubezpieczenia poszkodowanego, to należy się mu odszkodowanie, jednakże w tej sytuacji musi nastąpić koniecznie dochodzenie odszkodowań, ponieważ bezwarunkowo osoba ta złamała przepisy prawa, poruszając się pojazdem nie posiadając ważnego ubezpieczenia i chociaż sprawa ta wygląda na zrozumiałą, to takie odszkodowanie niestety może być mniejsze, a jego droga do egzekucji o wiele dłuższa i bardziej wyboista. W wszelkich sprawach ubezpieczeniowych o dochodzenie odszkodowań przy mocniej złożonych przypadkach spór oraz prawa do odszkodowania powypadkowego i jego sumy finalnie decyduje stosowny sąd. Choć odszkodowania są wypłacane bez najmniejszego problemu prawie od razu, gdy jest ustalony sprawca, który został już słusznie ukarany przez komendę policji i jest decyzja o jego karze, to sama wysokość takich odszkodowań jest ruchoma. Często są to uszkodzenia aut powstałych na wskutek kolizji. Osoba poszkodowana wycenia szkodę w autoryzowanym salonie samochodowym a także z gotową wyceną zgłasza się do placówki ubezpieczeniowej, jest też opcja wyceny poniesionej szkody w warsztacie samochodowym. Na tej podstawie powinniśmy bez wątpienia uzyskać wyznaczoną sumę na naprawienie szkody pojazdu.

Jednakże jak zostanie naprawiona ta szkoda czy szczerze zostanie naprawione to, co naprawdę powinno?

niestety nie do końca może być to kompatybilne z prawdą. Bywa bardzo często praktykowane, że wymienia się niby zderzak na całkowicie nowy, natomiast jest to ten stary, ale zaszpachlowany i lekko pomalowany, chociaż ostateczna faktura pokazuje na zamianę na nowy detal. To tylko przykład nieuczciwego naprawienia usterki, tym obszarem musi zająć się już odpowiednia służba, natomiast absolutnie nikt tego nie sprawdza zatem takie wykroczenie nie jest absolutnie niczym nowym w naszym kraju. Na pierwszym miejscu liczy się jedynie złapanie i ukaranie właściwego sprawcy, wypłata odszkodowania i zreperowanie wyrządzonej szkody, która tak właściwie wcale nie musi tyle kosztować na ile, została wyceniona.

Polecamy

+ posts

Marek Wielgo jest doświadczonym specjalistą od nieruchomości z ponad 15-letnim stażem w branży. Jego pasją jest pomaganie klientom w realizacji ich marzeń o idealnym domu lub lokalu mieszkalnym. Marek jest ekspertem w zakresie nieruchomości mieszkaniowych oraz komercyjnych i zawsze stara się zapewnić swoim klientom najwyższą jakość usług.

Jego podejście opiera się na indywidualnym podejściu do każdego klienta, co pozwala mu dokładnie zrozumieć ich potrzeby i oczekiwania. Marek jest znany z tego, że zawsze jest gotów słuchać swoich klientów i odpowiadać na każde pytanie. Jego profesjonalne podejście, wiedza i doświadczenie pozwala mu na skuteczne doradztwo i pomoc w podejmowaniu decyzji związanych z nieruchomościami.

Marek Wielgo to także osoba z bardzo dobrą znajomością rynku nieruchomości. Jego wiedza o lokalnych rynkach i trendach w branży pozwala mu na skuteczne negocjacje cen i warunków transakcji. Ponadto, Marek jest zawsze dobrze poinformowany o wszelkich zmianach w przepisach dotyczących nieruchomości, dzięki czemu może w pełni chronić interesy swoich klientów.

Marek Wielgo to nie tylko specjalista od nieruchomości, ale także człowiek z wysokimi standardami etycznymi i wartościami. Jego uczciwość, lojalność i zaangażowanie w realizację potrzeb klientów zawsze przyciągają nowych klientów i budują długotrwałe relacje z obecnymi klientami.

Marek Wielgo

Marek Wielgo jest doświadczonym specjalistą od nieruchomości z ponad 15-letnim stażem w branży. Jego pasją jest pomaganie klientom w realizacji ich marzeń o idealnym domu lub lokalu mieszkalnym. Marek jest ekspertem w zakresie nieruchomości mieszkaniowych oraz komercyjnych i zawsze stara się zapewnić swoim klientom najwyższą jakość usług. Jego podejście opiera się na indywidualnym podejściu do każdego klienta, co pozwala mu dokładnie zrozumieć ich potrzeby i oczekiwania. Marek jest znany z tego, że zawsze jest gotów słuchać swoich klientów i odpowiadać na każde pytanie. Jego profesjonalne podejście, wiedza i doświadczenie pozwala mu na skuteczne doradztwo i pomoc w podejmowaniu decyzji związanych z nieruchomościami. Marek Wielgo to także osoba z bardzo dobrą znajomością rynku nieruchomości. Jego wiedza o lokalnych rynkach i trendach w branży pozwala mu na skuteczne negocjacje cen i warunków transakcji. Ponadto, Marek jest zawsze dobrze poinformowany o wszelkich zmianach w przepisach dotyczących nieruchomości, dzięki czemu może w pełni chronić interesy swoich klientów. Marek Wielgo to nie tylko specjalista od nieruchomości, ale także człowiek z wysokimi standardami etycznymi i wartościami. Jego uczciwość, lojalność i zaangażowanie w realizację potrzeb klientów zawsze przyciągają nowych klientów i budują długotrwałe relacje z obecnymi klientami.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *