Ekwipunek do Kitesurfingu

0
708

Kitesurfing to sport wodny, odmiana surfingu, zbliżony do wind-surfingu, mimo podobieństw technicznych wyróżnia się znacznie w stylu oraz prowadzeniu deski. W Kitesurfingu deskę kite prowadzi się tak jak podczas jazdy na falce, na krawędzi mocno płynąc pod wiatr, w wind surfing, wind-surfingu natomiast decha prowadzona jest płasko. Kiteboarding uprawiany jest na zalewach jak i wyspach. W Naszym kraju Kite surferów na co dzień można spotkać w województwie zachodnio pomorskim nieopodal Szczecina, Wolina, Świnoujścia i Międzyzdrojów i w okolicy zatoce w okolicy Helu, Władysławowa czy Gdyni.

Sprzęt Kitesurfing:

Bar do kitesurfingu – bywa wyprodukowany ze stopów materiałów lub włókien węglowych, Przymocowane są do niego 4′ lub 5ciu linek o wielkości około kilkudziesięciu metrów, linek Depowera, zamontowanej do regulowania sił latawca następnie Chicken Loopa, obręcz trzymająca bar kite do trapezu.

DESKA – Deska do kitesurfingu robione z przeznaczeniem do kitesurfingu są wielkości od 1 do 3 m TYPY DESEK DO KITESURFINGU TT – deski umożliwiające halsowanie w obu kierunkach, gdzie przód i tył deski wyglądają identycznie Deski WAVE – deski wyglądem przypominające deseczki surfingowe, wyposażone o mocowania na stopy – paseczki zapewniające przyczepność deski z nogami kitesurfera. Zalecane do pływania po falach, wyścigów oraz rekordów szybkości. Deski do kitesurfingu unoszą się samoistnie na powierzchni wody, ale mogą zatonąć pod ciężarem kitesurfera. W Czasie halsowania utrzymują się na powierzchni przy sile ciągnącego kite’a. Odpowiedni styl deski, długość i wyporność dobiera się do wysokości, doświadczeniia i upodobań kitesurfera.

Latawiec do kitesurfingu, służący za źródło energii ciągnącej, zazwyczaj ma wielkość od 5 do 22 metrów (rozmiar podawany jest zazwyczaj na boku krawędzi kite’a podany w metrach do kwadratu). Im większy latawiec, tym silniejsza jego moc. Profesjonalni kajciarze posiadają minimum trzy latawce w innych rozmiarach i możliwe jest wykorzystywanie ich w zróżnicowanych warunkach pogodowych. Większy latawiec kite przeważnie kupują osoby cięższe i ci gdy wiatr jest słabszy, latawic mały – kite surferzy lżejsi, i jeśli wiatr są silniejsze. Właściwe wybranie latawca pomaga zachować optymalne bezpieczeństwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here