Picie whisky w elegancki sposób

Whisky to alkohol, który wytwarza się w procesie destylacji zacieru zbożowego, wody i drożdży. Obecnie whisky powstaje w różnych miejscach na świecie. Ze względu na kraj pochodzenia whisky dzielimy na:

szkocja whisky znan jako „Scotch” – produkowane na terenie Szkocji, w 100% ze słodu jęczmiennego (single malt), leżakujące w używanych dębowych beczkach przez okres trzech lat, dzięki czemu jest delikatniejsza w smaku i zapachu.

– amerykańskie – powstające tylko w Stanach Zjednoczonych z żyta, pszenicy i jęczmienia. Alkohol dojrzewa w nowych, beczkach dębowych przez okres dwóch lat. Alkohol ten dzieli się na Burbon i Tennessee Whiskey.

– irlandzkie – produkowane tylko w Irlandii z jęczmienia i słodu, leżakujące przez co najmniej 3 lata. W tym kraju whiskey podlega trzykrotnej destylacji przez co jest bardziej charakterystyczna w swoim smaku i aromacie.

Na popularności zyskują stają się whiskey single malt nazywane słodowymi. Te produkowane są w jednej destylarnii ze słodowanego jęczmienia, wody pochodzącej z lokalnego źródła, oraz mieszanki drożdży. Whisky ta ma intensywny aromat wielowarstwowy aromat oraz złożony smak. Każda z destylarni ma swój wyjątkowy sposób wytwarzania whisky single malt. Sprawia to, że każdy z brendów jest niepowtarzalny i ma swoich zagorzałych fanów.

Kategoria alkoholu typu whisky cieszy się coraz większą popularnością w naszym kraju, a coraz to nowe grupy odbiorców sięgają po ten produkt. Ludzie degustują ten alkohol w drinkach na wielu baletach. Z każdym kolejnym rokiem powstaje mnóstwo artykułów tłumaczących to jak pić whisky. To dobrze, popularyzacja tej kategorii alkoholi buduje świadomość marek na szeroko rozumienym rynku. Chętnie czytamy o produkcji whiskey, jak ją pić oraz z czym się ją pije.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *