Postępowanie w chwili kolizji bądź wypadku drogowego

0
305

Co robić po wypadku – pomoc drogowa

Nasz świat niestety jest pełen różnych wypadków. Zdarzają się one częstokroć w różnorakich branżach. Niestety transport jest przepełniony tego rodzaju smutnych zdarzeń. Wypadki drogowe to jedne z częstokroć występujących. Ofiarami tego typu wypadków najczęściej są kierowcy samochodów, pasażerowie, osoby poruszające się pieszo, osoby podróżujące rowerami, robotnicy pracujący na drogach. Właściwie każdy kto jest częścią ruchu drogowego jest narażony na zagrożenie, dlatego panuje powszechna zasada ograniczonego zaufania. W chwili kolizji niezbędna jest pomoc drogowa. Kluczowym celem pomocy drogowej jest głównie przewóz oraz holowanie samochodów które uległy usterce lub jakiemuś wypadkowi. Holują oni pojazdy do warsztatów samochodowych, serwisów, ubezpieczalni albo różnorakich pozostałych miejsc wskazanych przez właścicieli danego pojazdu.

Jak działa autoholowanie

Autoholowanie to czynność która polega na holowaniu pojazdu przy wykorzystaniu fachowych aut – tak zwanej lawety. Lawety zaopatrzone są w żółte, ostrzegawcze sygnały, trzeba je również należycie zabezpieczyć trójkątem ostrzegawczym a ponadto pachołkami. Najczęściej korzysta się ze specjalnej platformy która jest opuszczana do poziomu drogi a pojazd wciągany jest przy zastosowaniu elektrycznej albo spalinowej wciągarki. Lina stalowa potrafi udźwignąć pojazd ważący nawet kilka ton. Specyfika wypadków i kolizji, które coraz częściej zaskakują nas swoją formą przymusza pomoc drogową do ciągłego rozwijania się a także powiększania swoich możliwości.

Odwiedź koniecznie www.kazauto.pl

Pierwsza pomoc – co robić w razie kolizji

Na świecie dzieją się coraz to dziwniejsze a także trudniejsze do okiełznania wypadki, które wraz z postępującą cywilizacją oraz technologią bardzo ciężko zmniejszyć. Uczestnicząc w wypadku powinniśmy zachować opanowanie i zawsze posiadać przy sobie kontakt do firmy która zajmuje się pomocą drogową. Niestety nigdy nie wiadomo co może nam się wydarzyć, zwłaszcza w momencie gdy wybieramy się w dalszą podróż. Powinno się pamiętać o tym, że w sytuacji jakiegoś wypadku czy kolizji absolutnie nie możemy przestawiać samemu samochodu. Jedyne co będziemy mogli uczynić (o ile mamy taką możliwość) to odpowiednio zabezpieczyć miejsce trójkątem ostrzegawczym według wszystkich zasad kodeksu drogowego. Kolejne kroki naszego postępowania to oczywiście wezwanie policji, pogotowia ratunkowego – jeśli zajdzie taka potrzeba a także jeżeli zdołamy to udzielamy pomocy poszkodowanym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here